Przyjęcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych w jednym dniu

Przyjmuję tabletki Qlaira ( system 28 tab.). Dziś powinnam wziąć tabletkę 6 z opakowania, jednak ku mojemu zdziwieniu już jej nie było. Nie pamiętam czy wczoraj omyłkowo wzięłam dwie, czy dziś już przyjęłam (zakładałam pierwszą opcję). Pomyślałam, że mniejszym złem będzie jeśli przyjmę dziś tabletkę nr 7 niż gdybym jej nie wzięła. Tak czy inaczej stanęło na tym że wczoraj lub dziś przyjęłam 2 tabletki. Czy powinnam obawiać się o skuteczność antykoncepcji?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji nalezy przyjąć 7 tabletkę 6 dnia i tak co dzień aż do skrócenia całego cyklu o jeden dzień. Nie będzie miało to wpływu na skuteczność antykoncepcji.