Przyjęcie dwóch tabletek jednego dnia a pominięcie 7-dniowej przerwy

W trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych z pierwszego opakowania polknelam jednego dnia dwie tabletki.Dzis powinnam wziac ostatnia-brakujaca.Lekarz zalecil przyjmowanie kolejnego opakowania bez robienia 7-dniowej przerwy (zwlaszcza,ze mam endometrioze).Czy takie postepowanie na pewno bedzie zabezpieczac mnie przez przyszly miesiac?Czy gdy zaprzestane przyjmowac to drugie opakowanie z rzedu nalezy zrobic normalna 7-dniowa przerwe i przy juz trzecim opakowaniu bede na pewno zabezpieczona?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak jeżeli nie wykona Pani przerwy pomiędzy obecnym i następnym opakowaniem będzie Pani chroniona przed ciążą. Po drugim opakowaniu można na spokojnie wykonać 7 dniową przerwę i bez obawy o dalszą ochronę po tym czasie zacząć kolejne opakowanie.