Przyjęcie dziecka z ADHD do szkoły

Witam, mam zaświadczenie że dziecko ma ADHD a dyrektor szkoły nie zgadza się z opinią. Do innej szkoły nie chcą przyjąć dziecka. Czy Sąd może nakazać szkole która nie jest obwodową przyjęcie dziecka do szkoły?

Nie pisze Pani, jaka instytucja wydała zaświadczenie o tym, że dziecko ma ADHD.Może w tym jest problem?Sąd raczej nie może nakazać szkole przyjęcie dziecka, instytucją pomocniczą w tej sytuacji jest Kuratorium Oświaty.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Tego rodzaju sprawy załatwia się w kuratorium, które sprawuje nadzór nad szkołami. Do szkoły obwodowej dyrekcja musi przyjąść dziecko, poza obwodem nie ma już takiego obowiązku (chyba, że coś się znieniło w przepisach). Z doświadczenia jednak wiem, że jak szkoła nie chce ucznia to dobrze w niej dziać się nie będzie. Radziłabym poszukać takiej , która da Wam rodzicom wsparcie ale i dziecku zapewni wszystko co powinna zapewnić uczniowi z ADHD.
Pozdrawiam AM