Przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej po 7-dniowej przerwie

Witam! mam pytanie... otóż 13.09 zakończyłam swoje pierwsze opakowanie tabletek anty. Madinette i moje pytanie brzmi: kiedy mam wziąć pierwszą tabletkę po 7-dniowej przerwie? 20 czy 21?(biorę o 19)- już sama się gubię jak wziąć. Oraz mam nadzieję, że pomimo pierwszego swojego opakowania (zaczęcia antykoncepcji) podczas tej przerwy jestem zabezpieczona, jeśli 1 tabletke przyjelam w 1 dzien okresu i codziennie do końca blistra bez przerw o stałej porze? :) pozdrawiam!
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pierwszą tabletkę z nowego opakowania prosze przyjąć 21.09 o tej samej godzinie co wcześniejsze. Ochrona będzie zachowana.