Przyjęcie pigułki antykoncepcyjnej 12. godzin po czasie

Witam. Stosuje antykoncepcje hormonalną od 8 miesiecy. Przy ostatnim opakowaniu zapomniałam o 6 tabletce z pierwszego tygodnia. Poprzednią brałam o 21:15 a tą zapomnianą wzielam 12 godzin po czasie o 9 rano .Na tabletkach (yasminelle) jest napisane , że po 12 godzinach jest oslabiona antykoncepcja, oraz w 1 tygodniu. Moje pytanie polega na tym czy ten czas miedzy tabletkami zalicza sie do 12 godzin czy do ponad 12 godzin, a branie tabletek zaliczyc do pierwszego czy drugiego tygodnia?

Proszę brać do końca opakowania regularnie tabletki- jest Pani zabezpieczona, ale mogą wystapić plamienia.
Jeśli bardzo się Pani denerwuje, można bez robienia przerwy zazyć kolejne opakowanie.