Przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej z 16-godzinnym opóźnieniem i skąpe krwawienie z odstawienia a ryzyko ciąży

Biorę Yaz.W drugim tygodniu na blistrze zapomniałam jednej tabletki.Zorientowałam sie ok 16 godzin pozniej i od razu ja wziełam. W ulotce pisze ze ochrona nie powinna byc zmniejszona. Dodatkowo z partnerem stosowalismy przez kolejne 7 dni dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywy).Jednak ostatnie krawawienie z odstawienia było bardzo skąpe.Chciałabym zapytać o prawdopodobieństwo ciąży?Musze dodać ze w czasie tego samego opakowania byłam przeziebiona ale nie brałam żadnych antyniotyków,tylko fervex.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opóźnienie było większe niż 12 h, co może sprzyjać zmniejszeniu ochrony antykoncepcyjnej. Zastosowali jednak Państwo dodatkową ochronę przez co szansa na ciążę jest znikoma. Możliwe iż skąpe krwawienie było spowodowane wahaniami hormonalnymi związanymi z przeziębieniem.