Przyjęcie tabletki Microgynon 21 a ochrona antykoncepcyjna

Witam, spóźniał mi się okres 3 dni (ciaza wykluczona, 3 testy negatywne) i postanowiłam wziąść PIERWSZA tabletkę MICROGYNON 21 i moje pytanie brzmi od kiedy będę chroniona przed ciązą jesli tabletki rozpoczelam BEZ KRWAWIENiA?Brakiem okres spowodowany jest zapewnie stres. Ale czy to oznacza ze po pierwszym opakowaniu tabletek bede juz chroniona?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Aby mieć pewność ochrony proponuję w pierwszym tygodniu stosowania antykoncepcji dodatkowo się zabezpieczać. Po tym okresie będzie Pani już chroniona przed ciążą.