Przyjmowanie antybiotyków na krwotoczne zapalenie pęcherza w 32. tygodniu ciąży

Witam ponownie. Minęło trochę czasu, a u mnie pojawiło się znowu krwotoczne zapalenie pęcherza. Ostatnie raz miałam pod koniec września. Obecnie jestem w 32 tyg ciąży. Nie wiem skąd mi się to bierze cały czas, staram się dbaćo siebie jak najlepiej. I najgorsza sprawa,że znów muszę zażywać antybiotyki, oczywiście przepisane przez lekarza . Mieszkam w UK. a tutaj jest inaczej niż w Polsce. Czy to kolejne zapalenie i kolejna dawka antybiotyków nie zagraża w żaden sposób maluszkowi ?

Witam, należy stwierdzić czy zapalenie pęcherza, na które Pani cierpi wymaga w ogóle leczenia antybiotykiem. Być może jest to zapalenie bezbakteryjne, na innym tle. Istotny będzie wynik badania bakteriologicznego moczu (tzw. posiew moczu). Jeśli jest to zapalenie, które musi być leczone antybiotykiem to wiadomo, że każdy lek może niekorzystnie wpłynąć na rozwój ciąży i płodu, choć w 32 tygodniu to zagrożenie jest stosunkowo małe…. Sytuacja taka wymaga konsultacji opiekującego sie Panią położnika. Pozdrawiam RH