Przyjmowanie antybiotyku, tabletek antykoncepcyjnych i tabletek osłonowych

Witam. Zażywam antybiotyk Duomox od dziś przez tydzień i przyjmuję stale antykoncepcję doustną, ale antybiotyk obniża skuteczność antykoncepcji. Czy po rozpoczęciu następnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych (wypada to 4 dni po skończeniu brania antybiotyku) będzie zapewniona wysoka ochrona przed ciążą ? PS: Ile godzin przerwy musi być między zażyciem antybiotyku, tabletek osłonowych do niego i tabletek antykoncepcyjnych ( tabletki antykoncepcyjne biorę zawsze o 21:00)? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zarówno w trakcie antybiotykoterapi jak i przez 7 dni po zakończeniu stosować dodatkowe zabezpieczenie. Odstęp zalecany pomiędzy antybiotykiem a antykoncepcją to 4h.