Przyjmowanie dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych podczas karmienia piersią

Witam! Jestem mamą 2,5-letniego dziecka, które jeszcze karmię piersią. Od 2 lat biorę pigułki Cerazette. Tydzień temu podczas ostatniej wizyty u ginekologa pani doktor kazała mi odstawić Cerazette i przepisała dwuskładnikowe tabletki Naraya. Ta zmiana tabletek wynika z tego, że ostatnio pojawiły się u mnie nieregularne krwawienia dość długie i obfite (do tej pory nie miałam krwawienia). Jak już wspomniałam karmię jeszcze piersią po powrocie z pracy, wieczorami i czasem w nocy. Pani doktor zapewniała mnie, że to na pewno bezpieczne dla dziecka. Bardzo proszę o wyrażenie opinii na ten temat.

Lek. Marta Hat

Witam! W przypadku dokarmiania dziecka, kiedy karmi Pani piersią już 2,5 roku nie ma większych przeciwwskazań do zastosowania dwuskładnikowej tabletki antykoncepcyjnej (np. takiej jak Naraya). Pozdrawiam