Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyjmowanie leku Euthyrox a picie kawy zbożowej

Witam, przyjmuję euthyrox, który powinien być brany przed posilkiem. Często jednak popijam go kawą zbożową i piję ją zaraz. Czy oslabiam tym jego dzialanie, w sensie, czy kawa traktowana jest tu jako posilek? Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Mgr Anna Szul Dietetyk, Świdnik
41 poziom zaufania

Witam, żadnych leków nie powinno się popijać kawą, nawet zbożową. A tym bardziej traktować kawę jako posiłek. Podstawowym i jedynym płynem do popijania leków powinna być WODA. Interakcje z lekami mogą być niespodziewane, ponieważ nie przebadano wpływu każdego napoju na każdy lek. Dlatego zdecydowanie bardziej polecam wodę, jako napój obojętny, który nie spowoduje osłabienia działania żadnego leku. Pozdrawiam

0

Wszystkie lekarstwa powinny być popijane wodą. Proszę o tym pamiętać. Niektóre składniki żywności wchodzą w niebezpieczne interakcje z żywnością, zmieniając działanie leków. Nie warto ryzykować.

0

Witam. Wszystkie lekarstwa powinno się popijać wodą, najlepiej niegazowaną, może być nawet woda przegotowana. Przy zażywaniu tego leku w ulotce podane jest aby do spożycia posiłku odczekać około 30 min. warto tak zrobić, ponieważ nie wiadomo, jaki jest wynik połączenia leku z napojem nawet jeśli jest to kawa zbożowa. Warto trzymać się "instrukcji" spożywania bo tylko wtedy producent gwarantuje poprawne działanie leku.

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0

Witam serdecznie,

Nie zalecam popijać danego leku ani żadnego innego rożnego rodzaju płynami a jedynie wodą. Dane płyny mogą wchodzić w reakcje z lekami osłabiając ich działanie. Kawa zbożowa może być w pewnym sensie traktowana jako mały posiłek ponieważ ma swoje kalorie, błonnik itp.
Leki popija pani jedynie czystą wodą.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy