Przyjmowanie leku Euthyrox a picie kawy zbożowej

Witam, przyjmuję euthyrox, który powinien być brany przed posilkiem. Często jednak popijam go kawą zbożową i piję ją zaraz. Czy oslabiam tym jego dzialanie, w sensie, czy kawa traktowana jest tu jako posilek? Dziękuję za odpowiedź.

Mgr Anna S Dietetyka

Witam, żadnych leków nie powinno się popijać kawą, nawet zbożową. A tym bardziej traktować kawę jako posiłek. Podstawowym i jedynym płynem do popijania leków powinna być WODA. Interakcje z lekami mogą być niespodziewane, ponieważ nie przebadano wpływu każdego napoju na każdy lek. Dlatego zdecydowanie bardziej polecam wodę, jako napój obojętny, który nie spowoduje osłabienia działania żadnego leku. Pozdrawiam

Wszystkie lekarstwa powinny być popijane wodą. Proszę o tym pamiętać. Niektóre składniki żywności wchodzą w niebezpieczne interakcje z żywnością, zmieniając działanie leków. Nie warto ryzykować.

Witam. Wszystkie lekarstwa powinno się popijać wodą, najlepiej niegazowaną, może być nawet woda przegotowana. Przy zażywaniu tego leku w ulotce podane jest aby do spożycia posiłku odczekać około 30 min. warto tak zrobić, ponieważ nie wiadomo, jaki jest wynik połączenia leku z napojem nawet jeśli jest to kawa zbożowa. Warto trzymać się "instrukcji" spożywania bo tylko wtedy producent gwarantuje poprawne działanie leku.

Witam serdecznie,

Nie zalecam popijać danego leku ani żadnego innego rożnego rodzaju płynami a jedynie wodą. Dane płyny mogą wchodzić w reakcje z lekami osłabiając ich działanie. Kawa zbożowa może być w pewnym sensie traktowana jako mały posiłek ponieważ ma swoje kalorie, błonnik itp.
Leki popija pani jedynie czystą wodą.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk