Przyjmowanie leku Euyhyrox na niedoczynność tarczycy i chorobą Hashimoto

Witam. Od kilku dobrych lat choruje na niedoczynnosc tarczycy wraz z chorobą hashimoto. Obecnie mam 20 lat i biore tez tabl. anty. (Syndi, wczesniej BonaDea) Ostatnio mialam duzo stresow i zapomnialm o eurytroxie, zrobilam teraz tsh i wyszlo 0,026. juz od kilku miesiecy biore Eurytrox dawke62,5 .wczesniej mialam juz unormowane. Czekam teraz na wizyte u endokrynologa. Czy dalj mam brac dawke 62,5? czy wybrac sie do rodzinnego po rade ? czy moze to jest spodowane tabletkami antykoncepcyjnymi?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby dalej stosować zalecana dawkę euthyrox.