Przyjmowanie leku Hydroxyzinum a planowanie ciąży

Od jakiegoś roku leczę się na nerwicę lękową. Nie brałam nigdy leków psychotropowych, nie byłam też u psychiatry. Chodzę na terapię raz mcu i jest dobrze. Dostałam od internisty lek Hydroxizinum. Biorę 25 mg 1 tabletke na noc na sen. Mam 32 lata, nie rodziłam i teraz planuję ciąże. Czy ten lek jest szkodliwy? Wyczytałam, że wiele kobiet w ciąży dostaje tylko ten lek, a na ulotce jest napisane , że nie odnotowane szkodliwego wpływu leku na płód. Jak to się ma do rzeczywistości ?

Witam!

Na temat leków, które może lub nie może Pani przyjmować w trakcie ciąży, powinna Pani porozmawiać z lekarzem ginekologiem. Warto również zastanowić się nad wizytą u psychiatry. Jeżeli przeżywa Pani silne lęki, to taka wizyta jest wskazana, ponieważ lekarz psychiatra będzie mógł zdiagnozować Pani problem i dostosować leczenie do Pani aktualnych potrzeb.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Lek, który Pani bierze należy właśnie do grupy leków psychotropowych.
Zdecydowanie bardziej polecam leczenie farmakologiczne u lekarza psychiatry, a nie internisty. Trudno też się zgodzić, że spotkanie 1x/miesiąc jest odpowiednim postępowaniem. Proszę udać się jednak do lekarza psychiatry, który również poinformuje Panią o bezpiecznym dla płodu i możliwym leczeniu w trakcie ciąży.