Przyjmowanie leku Metformin a wstrzymanie miesiączki

Witam, od 2-ch miesięcy biorę Metformin ponieważ prawdopodobnie mam PCOS i staramy się z mężem 2 lata o dziecko. Wstrzymała mi się miesiączka. Ostatnia była 100 dni temu, przebywam za granicą i wizytę z ginekologiem mam za 3 tyg. Mam pytanie czy powinnam do tego czasu przyjmować Metformin normalnie (3 tabletki dziennie) czy wstrzymać się do konsultacji? Dodam, że zawsze mam nieregularny okres co 45-55 dni ale teraz to jest podwojony czas. Proszę o radę.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Podstawą w Pani przypadku jest wykluczenie ciąży. Proszę wykonać test ciążowy. W przypadku PCOS może dochodzić do zaburzenia miesiączkowania i niekoniecznie musi być to związane z przyjmowanym lekiem. Proponuję poczekać na konsultację u ginekologa, który zaleci odpowiednie badania w Pani przypadku.