Przyjmowanie leku na padaczkę wieku dziecięcego przez dwa lata a możliwość spożycia alkoholu

Witam serdecznie.Mam 20 lat i kiedyś miałem kilka ataków, lekarze stwierdzili, że choruję na padaczkę wieku dziecięcego( czy jakoś tak ), doktorka przepisała mi początkowo Neurotop retard 300 a obecnie retard 600, wspomniała także, że lek mam przez okres dwóch lat które to minęły dokładnie pod koniec maja. Za około 2 tyg mam wesele, moje pytanie brzmi : Czy bazując na zdaniu pani doktor jeszcze z oddziału dziecięcego mogę sam odstawić lek i bez żadnych problemów napić się alkoholu?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim wskazany jest ponowny kontakt z neurologiem i ocena skuteczności leczenia. Obecnie nie ma wyraźnych przeciwwskazań do spożywania alkoholu, ale zalecana jest ostrożność i rozwaga.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę postępować zgodnie z ustaleniami z lekarzem. Co do alkoholu to należy zwrócić uwagę na reakcję organizmu. Nie polecam dużych dawek.

Szanowny Młody Człowieku przed Weselem
Na pewno odstawienie leków i spożycie alkoholu w większych ilościach
MOŻE WYWOŁAĆ ATAK PADACZKI! sprowokowany trzema niekorzystnymi zdarzeniami:
1. odstawieniem leku przeciwpadaczkowego ,
2. alkoholem
3. brakiem snu !!!!
Wskazane kontrolne badanie EEG.
Rozumiem, że od 2 lat nie miał Pan ataków padaczki...
Bywają bardzo udane WESELA z trzeźwym Panem Młodym !!!!
Zawsze można wytłumaczyć, że nie pije Pan z powodu zażywania antybiotyków czy leków na uczulenie it it.
To PANA WESELE i musi być UDANE!
Pozdrawiam

Proszę nie odstawiać samodzielnie leku, ponieważ mogą wystąpić napady. Konieczne jest EEG oraz stopniowe odstawianie leku.
Alkohol nie jest zalecany, ale myślę kieliszek szampana nie zaszkodzi :)