Przyjmowanie Luteiny i negatywyny wynik testu ciążowego a staranie o dziecko

Witam od 16 dc biorę lutenię 50 2x1 pod język, jutro. dzisiaj mija ostatni dzień jej brania. Wczoraj robiłam test płytkowy wyszedł negatywny. z mężem staramy się o dziecku,czy mimo tego że test wyszedł negatywnie jest szansa że jednak jestem w ciąży, i czy jutro powinnam juz definitywnie odstawić luteinę i czekać na okres, czy jednak dalej ją zażywać ze względu na podtrzymanie ewentualnej ciąży. dodam że w pierwszą ciążę zaszłam po braniu duphastonu i brałam bodajże do końca pierwszego trym.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli test wychodzi negatywnie można w tym cyklu odstawić luteinę. Ważne jest jednak to ile minęło czasu pomiędzy stosunkiem a wykonaniem testu. Warto zaznaczyć iż wiarygodność testów jest największa po upływie 14 dni.