Przyjmowanie płynu Lugola przed scyntygrafią nadnerczy

Scyntygrafia nadnerczy z podaniem MIBG Witam serdecznie , mam pytanie przed tym badaniem muszę przez 3 dni przyjmować płyn Lugola 3x po 5 kropli tylko nie wiem czy ja mam to rozrobić np. w szklance wody czy nie?Będę wdzięczna za odp:) A i jak przebiega podanie tego znacznika?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Płynu Lugola nie można zażywać w postaci nierozcieńczonej, najlepiej rozpuścić w 1 szklance wody (200ml), zalecone 5 kropli. Pozdrawiam