Vita miner i Visaxinum - przyjmowanie suplementów diety

Dzień dobry, czy mogę brać suplementy diety visaxinum i vita miner jednego dnia? Czy vita miner nie wpływa negatywnie na działanie visaxinum lub odwrotnie? Jestem osłabiona, nie mam energiii, lekarz zalecił mi wzmożoną suplementację i chciałabym przyjmować dwa suplementy diety. Tylko czy vita miner i visaxinum można brać jednego dnia? Vita miner i visaxinum to dobre rozwiązanie na moje problemy? Chcę mieć więcej energii, poprawić kondycję włosów i paznokci, ulepszyć wygląd cery. Opinie o vita miner są bardzo dobre i na ten suplement jestem zdecydowana. Jeżeli nie można vita miner brać razem z visaxinum to jaki suplement można dołączyć do vita miner. Koniecznie zależy mi na możliwości brania tabletek tego samego dnia. Najlepiej o tej samej porze, żebym nie zapominała. Podsumowując, czy vita miner można brać z visaxinum? Jeżeli nie to który suplement pasuje do vita miner? Dziękuję.

Witam,
nie wiem w jakich ilościach przyjmuje Pani powyższe preparaty. Oba zawierają witaminne PP (niacynę) oraz witaminę B6. Jeśli chodzi o witaminę B6, nie powinno się jej przyjmować w dawce większej niż 200mg, gdyż może wówczas wywoływać skutki uboczne, zważywszy że zapotrzebowanie na tę witaminę to 1-2mg na dobę. Podobnie rzecz ma się z niacyną, nie należy przyjmować dawki większej niż 14mg. Proszę sprawdzić na opakowaniach jakie dawki tychże witamin występują i zliczyć, je. Strać się należy nie przekraczać zalecanych dawek.
Dodam, że na preparatach witaminowych często jest podawany ekwiwalent niacyny. 1 ekwiwalent niacyny jest równy 1mg niacyny.

Dzień dobry,

Porównując skład tych dwóch preparatów ryzyko przedawkowania witamin jest małe.
Ponadto przyswajalność witamin syntetycznych jest mniejsza niż 50%. W związku z tym można przyjmować te dwa preparaty w ciągu 1 dnia.

Proszę pamiętać że skóra jest największym organem i często nietolerancje pokarmowe, zły styl życia, nadmiar alkoholu, niewsypanie manifestuje się zmianami na skórze.

Warto spożywać oleje roślinne - 1 łyżka oliwy z oliwek np, do jogurtu oraz tran - dostarczają kwasy omega-3 i witaminę D.
Co 2 dzień jedz owsiankę, korzystnie wpływa na skórę.