Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych po wystąpieniu krwawienia

Biorę daylette (24+4)Szłam do szpitala na operacje która wypadała w czasie okresu a że okresu w czasie operacji mieć nie mogłam,to pominęłam placebo i zaczęłam nowy blister.Tabl.przyjmuje zawsze o12rano w dniu operacji wzięłam o 6 rano(7 tabl),dzień po dopiero o 18(przerwa 36h) Po 2 dniach dostałam okres, nie przestałam brać tabl, teraz dochodzę do końca i nie wiem czy powinnam brać tabletki placebo i znów mieć okres mimo że skończyłam go 2 tyg temu czy pominąć placebo i rozpocząć nowy blister.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli pomimo okresu nadal przyjmowała Pani antykoncepcję to w tej sytuacji nie należy przyjmować tabletek placebo i przejść od razu do kolejnego opakowania. Proszę jednak pamiętać aby w kolejnym cyklu nie pomijać już przerwy na krwawienie z odstawienia.