Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych podczas leczenia PCOS

Witam, zdiagnozowano u mnie PCO i lecze się tabletkami antykoncepcyjnymi Nie mam pewności czy jestem zabezpieczona cały czas przez 21 dni brania pigułek+7 dni przerwy? Kiedy w ciągu tych siedmiu dni powinno pojawić sie plamienie? Ostatnią tabletkę biore we wt, a miesiączkę dostawałam w pon Czy niepojawienie się plamienia w ciagu tych siedmiu dni oznacza tylko i wyłącznie ciążę? Czy jeżeli nie pojawi się u mnie krwawienie w i nie bede w ciązy moge normalnie rozpocząć kolejne opakowanie tabletek?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma na to ścisłej reguły. Niemniej jednak jeżeli przyjmuje się antykoncepcje regularnie nie ma powodów do obaw o ciążę.