Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Sylvie 20

Rozpoczęłam pierwsze opakowanie tabletek Sylvie 20 w pierwszym dniu okresu. Czwartego dnia, dwie godziny po zażyciu tabletki musiałam udać się do wc jednak nie była to ostra biegunka, mimo tego wzięłam jeszcze jedną tabletkę. Czy kontynuując branie normalnie o stałej porze (czyli piątego dnia o stałej porze itd), mogę nie skracać cyklu do 20 dni tylko 21 dnia wziąc z zapasowego blistra? I czy zwiększenie dawki hormonów 4 dnia, a potem branie normalnej dawki powoduje zakłócenia i jakies ryzyko?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Można postąpić w dwojaki sposób. 1 - przyjąć tabletkę z zapasowego blistra, 2 - skrócić cykl o jedną tabletkę. Oba rozwiązania będą skuteczne i nie zaburzą ochrony antykoncepcyjnej.