Przyjmowanie tabletek Vibin Mini oraz antybiotyku Amoksiklav a możliwość ciąży

Witam, od 28.02 zaczęłam antykoncepcję tabletki vibin mini w pierwszym dniu wystąpienia miesiączki, od 3.03 (do 12.03) zaczęłam przyjmować równiez antybiotyk: amoksiklav. Współżyłam ze swoim chłopkiem 8.03 bez prezerwatywy. Czy jest szansa że mogłam zajść w ciążę? dodam że chłopak nie doszedł we mnie, jednak występują u mnie ciągle plamienia najpierw koloru wyblakłego różowego, teraz jakby biała-kremowa, piecze mnie przy oddawaniu moczu, oddaję mocz dość często w małej ilości - głównie w nocy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby stosować dodatkowe zabezpieczenie zarówno w trakcie antybiotykoterapi jak i przez 7 dni po jej zakończeniu. Tak więc nie można wykluczyć ciąży wynikającej z obniżenia skuteczności tabletek.