Przyjmowanie tabletek, zabezpieczanie prezerwatywą i lęk przed ciążą

Dzień dobry, bardzo potrzebuje porady. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, mimo tego przy każdym stosunku partner zabezpiecza się prezerwatywa, dodatkowo jego wtrysk następuje poza mną. Mamy z tego przyjemność, jemu to nie przeszkadza. Mimo to zawsze martwię się ze jestem w ciąży. Nigdy nie chce mieć dzieci, boje się tego. Czy takie zabezpieczenie wystarczy, co jest ze mną nie tak? Czy jest to choroba natury psychicznej? Musiałam odstawić tabletki na miesiąc, teraz biorę znów.Proszę o pomoc :(

Dzień dobry!

Prawidłowo stosowana antykoncepcja hormonalna daje pewne zabezpieczenie przed nieplanowaną ciążą. Prezerwatywa jest dodatkiem niekoniecznym, ale nie ma przeciwwskazań do jej stosowania, jeśli jest to dla Państwa wygodne i niekłopotliwe. Stosunek przerywany jest zbyteczny.
Wiele par stosuje jako metodę antykoncepcji wyłącznie prezerwatywy (bez antykoncepcji hormonalnej i z wytryskiem w pochwie) i także jest to w pełni bezpieczne.

Tak, stosowanie jednocześnie kilku metod antykoncepcji, a jednocześnie przeżywanie silnej obawy przed ciążą, dyskomfortu, natrętnych myśli - jest przejawem nadmiernego lęku i trudnością natury psychologicznej.

Pozdrawiam!