Przykładowe potrawy dla osoby po mastektomii żołądka

Proszę o podanie przykładowych potraw dla osoby po mastektomii żołądka. Mam dietę bezmleczną ale dokładnie nie poinformowano nas o szerszym jadłospisie. Proszę o odpowiedż. Dziękuję

Witam,
W pierwszej fazie wachlarz użytych produktów dość ograniczony, aby nie wywołać niepożądanych reakcji np. wymiotów (które siłą rzeczy prawdopodobnie będę miały miejsce). Dania obiadowe np. zupy kremy (warzywa nie wzdymające, bez pestkowe, łagodne), risotto (chude mięso np. pierś z kurczaka, warzywa, ryż biały---->ugotowany na miękko), puree ziemniaczane, sztuka mięsa duszona w warzywach, lekki makaron z warzywami, klopsiki chude we własnym sosie, ryba zapiekana lub parowana.
Póki co proszę wstrzymać się przed podawaniem warzyw i owoców w postaci surowej, pieczywo białe i raczej czerstwe. Eliminacje głównie dotyczą warzyw ostrych np. cebula, por, roślin strączkowych, produktów nieoczyszczonych np. kasza gryczana(tu jak najbardziej kasza kus-kus lub jaglana i wspomnianych przez lekarza potraw mlecznych. Również ziarna np. słonecznik, len, kukurydza, orzechy- będą szkodzić. Po upływie ok. 2 miesięcy można wprowadzić p. chudy jogurt(2%tłuszczu), lekki twarożek. Obserwacja---->predyspozycje bardzo indywidualne.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.