Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przykładowy jadłospis dla 21-latki

Czego brakuje w mojej dziennej diecie? Podaję przykładowy jadłospis: śniadanie - bułka razowa i jogurt naturalny II śniadanie - 2 kanapki (chleb razowy z pomidorem, bez soli) obiad - warzywa na patelnię lub pieczone ziemniaki z surówką z pomidora i sałaty kolacja - 2 jajka na miękko co można by w nim zmienić?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Kurczak w czerwonym curry z ryżem

Nie masz pomysłu na obiad? Zapomnij o schabowym z ziemniakami. Zainspiruj się naszym filmem. Zobacz, jak przyrządzić kurczaka w czerwonym curry z dodatkiem ryżu.

Dzień dobry,
przeliczyłam Pani dzienny jadłospis oczywiście orientacyjnie, gdyż nie podane są dokładne ilości produktów. Czego w nim brakuję? Po pierwsze na pewno kalorii, z wyliczeń wyszło mi, że jadłospis ten dostarcza około 900kcal zdecydowanie za mało. Jeżeli mamy za mało kalorii czyli ogólnie mówiąc jedzenia za mało też jest składników odżywczych, tzn. ilość białek, tłuszczy i węglowodanów też jest za niska w takim jadłospisie. Nie napisała Pani czy jest to dieta redukcyjna czy Pani standardowe odżywianie? Jeśli byłaby Pani zainteresowana zaplanowaniem takiego przykładowego jadłospisu w pełni dopasowanego do Pani potrzeb, stylu życia i preferencji smakowych, proszę odezwać się do mnie chętnie pomogę monika@slimbartoszyce.pl
pozdrawiam, Dietetyk Monika Majcher-Lipiejko

0

Witam,
Jeśli ten jadłospis jest codziennie podobny to na pewno nie dostarcza Pani już na pierwszy rzut oka niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin oraz marko i mikroelementów, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę, że odpowiedni ich poziom tak naprawdę uzyskuje się poprzez dobrze zbilansowaną dietę w dłuższym okresie czasu niż 1 dzień ;) Dlatego tak ważne jest żeby dostarczać organizmowi produkty z różnych grup w moderacji, mając na uwadze też tryb życia i Pani stan odżywienia, o którym trudno wnioskować na podstawie Pani wpisu.
Ja również proponuję skontaktować się w tym celu z dietetykiem w Pani miejscu zamieszkania i uzyskaniu bardziej szczegółowej porady poprzez wywiad żywieniowy, którego tutaj nie sposób dokonać.
pozdrawiam, Aleksandra Rytwińska

0

Witam,
przede wszystkim brakuje białka pochodzenia zwierzęcego, czyli mięsa i jego przetworów oraz ryb, które zawierają kwasy omega oraz owoców. Dieta kobiety 21 letniej powinna zawierać wszystkie składniki odżywcze a białko zwierzęce i omega są budulcami przy procesach funkcjonowania układu trawiennego, a cukier zawarty w owocach daje nam energie.
Sylwia Beyer-Wygońska

0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Jest to niskoenergetyczny jadłospis który nie pokrywa zapotrzebowania zarówno ilościowego jak i jakościowego dla Pani organizmu.

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy