Przykry zapach z ust u 6-latka

Witam. Mam problemik. Mòj syn 6 letni ma bardzo nieprzyjemny zapach z buzi. Mieszkamy we wloszech bylam tu u pediatry ale doktor kazala stosowsc lek podobny do LAKCIDU.i myc zabki i jezyk. Robilisny tak ale niestety zapach nie zmienil sie. Dodam czasami smiedzi jakby zjadl kope. Zalatwia sie regalarnie. Dziekuje zgory za odpowiedz. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście najczęstszym problemem powodującym nieprzyjemny zapach z ust jest nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Należy jednak wspomnieć iż przydałaby się wizyta u stomatologa gdyż czasami próchnica może właśnie tak się objawiać. Jeżeli dentysta wykluczy nieprawidłowości proponuję udać się do gastrologa.