Przyleganie dziąsła po kanałowym leczeniu zęba

10 lat lat temu miałam leczenie kanałowe dolnej szóstki, ostatnio zauważyłam, że dziąsło przy niej nie przylega tak dobrze do zęba jak wcześniej, dodatkowo wydaje mi się, że mam ograniczone czucie w dziąśle przy tym zębie. Lekarz bez zrobienie prześwietlenia, stwierdził, że lepiej tego zęba nie dotykać póki nic nie boli. Jednak jestem pełna obaw , czy rzeczywiście można tak to zostawić.

Wcześniejsze leczenie kanałowe nie ma raczej nic wspólnego ze stanem dziąsła przy zębie.Wydaje się też, że wrażenia o ograniczeniu czucia są nieco przesadzone. Warto jednak wykonać kontrolne rtg w celu oceny okolicy okołowierzchołkowej oraz przyjrzeć się sposobowi czyszczenia zębów. Pozdrawiam