Przypisanie antydepresantu prze lekarza neurologa

Neurolog zapisał mi Aciprex, po pierwszej wizycie. Czy leki tego typu nie powinny zostać przepisane po wizycie u psychologa lub psychiatry? Od ok 3 lat mam ataki nudności, mam ściśnięty żołądek, odruch wymiotny. Dzieje się tak kilka razy dziennie, potem spokój przez jakiś czas i znów. Miałam USG gastroskopię i nic nie wykazało. Czy na takie objawy powinno zapisywać się leka, który Pani doktor nazwała antydepresantem?

Dzień dobry,

Leki może przepisać każdy lekarz, jednakże LEPIEJ leczenie zaburzeń/chorób psychicznych leczyć u lekarza PSYCHIATRY.
Leki, które Pani dostała stosuje się m.in. przy zaburzeniach afektywnych (depresji) oraz zaburzeniach lękowych.
Najlepiej jak uda się Pani na wizytę do - właśnie - psychiatry, który podtrzyma albo zaproponuje inne leczenie farmakologiczne, bądź też zaproponuje Pani podjęcie psychoterapii - u psychoterapeuty. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego.