Przyrost beta-HCG i małe plamienie w ciąży

witam, chciałabym się dowiedzieć czy przyrost hormonu betaHCG u mnie jest prawidłowy. dziś jest 49 dzień od ostatniej miesiączki. w piątek betaHCG wynosiła 35410,4 U/l, a dziś po 3 dniach 58528,5 U/l. czy to jest dobry przyrost. czy przy takich wartościach nie musi być podwojenie co 2-gi dzień? pytam bo w piątek miałam małe plamienie, ale lekarz na SOR mówił, że jest dobrze, jest zarodek mały i trofoblast się nie odkleja. boje się że przysrost jest za mały i może coś źle z ciążą. proszę o poradę

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Przyrost jest prawidłowy.

W diagnostyce wczesnej ciąży bierze się pod uwagę nie tylko poziom HCG ,ale również wynik badania ultrasonograficznego. W razie wątpliwości ocena ultrasonograficzna+ oznaczenie poziomu progesteronu.