Przyścienne zgrubienie śluzówki w zatokach czołowych i szczękowych

Witam serdecznie, dziś odebrałem opis badania RTG zatok przynosowych i pytanie moje brzmi czy to coś poważnego? " Przyścienne zgrubienie śluzówki w zatokach czołowych i szczękowych. Niewielkie skrzywienie przegrody nosa" Dodam że mam problem z zatkanym nosem i nagłym kichaniem i lejącym się katarem. Alergia jest wykluczona.

Wynik samego RTG o niczym nie przesądza; zmiany o takim nasileniu są spotykane nawet u osób zdrowych. Wynik badania należy skonfrontować z badaniem laryngologicznym i wdrożyć adekwatne leczenie.

Alergenów w otaczającym świecie są miliony a testów robi się kilkadziesiąt. Nawet podwyższone Ige nie mówi prawdy. Twoja alergia nie jest wykluczona, Twoje objawy mówią że ona jest. Zobacz na czym spisz. Pierze, wełniane poduszki, kołdry, narzuty, kilimy na ścianach, dywany na podłogach, zasłonki i firanki. Wyrzuć to wszystko, kup odkurzacz wodny, sprzątaj na mokro, wietrz mieszkanie, itd. Bierz leki przeciwhistaminowe. Np Clatra 1 raz dziennie na czczo przewlekle.