Przyspieszone bicie serca i drżenie rąk

witam mam od jakiegos czasu przyspieszone bicie serca i drzenie rak minimalne robilam wyniki cukru tarczycy magnezu potasu ekg serca maczu morfologia wszystko wyszlo ok ale czuje ze bolo mnie serce tak dziwnie i uczucie jak bym miala zgage tak dziwnie piecze w gardle czy to moze nerwica bo jak sie stresuje to bardziej drza mi rece biore tabletki ziolowe na nerwy

Witam serdecznie, dobrze, że zaczęła Pani od zbadania się na okoliczność spraw wegetatywnych. EKG może dać obraz prawidłowy, mimo problemów czynnościowych. Nie zaszkodzi powtórzyć badania, dla pewności, ale właśnie wtedy, gdy akurat odczuwa Pani te objawy, jeśli oczywiście uda się tak trafić. Czy czuje Pani kłucia w okolicy serca? Od kiedy obserwuje Pani te objawy i czy dostrzega Pani jakieś bodźce mogące wywoływać zwiększony stres? Czy miała Pani ostatnio cięższe przeżycia, coś się wydarzyło w rodzinie, w pracy? Czymś się Pani bardziej martwi, przejmuje? Czy pracuje Pani intensywnie, czy może być Pani przemęczona? Każdy ma indywidualny próg wytrzymałości psychofizycznej. Widzę, że jest Pani zaniepokojona i upatruje czynników na tle nerwowym, dlatego warto skorzystać z porady psychologa bądź psychiatry, po głębszym wywiadzie, rozmowie, będzie można lepiej Pani pomóc.