Przyspieszone bicie serca podczas treningu

Witam mam 14 lat gram w drużynie piłkarskiej czły czas było dobrze asz nagle na treningu prz mocnym wysilku zaczelo mi mocno serce bić tak mocno ze aż czułem jak bije . Powidziałem trenerowi on próbował mi tętno zmierzyc ale tak szybko biło ze niemogł mi zmierzyc to wtedy powiedzial zebym sie polozyl. Leżałem tak z 5 min i powoli przestawalo i tak 20 min to sie działo proszę o pomoc !!!!!!????!!!!

Witam!
Jeżeli epizod przyspieszonego bicia serca pojawił się po raz pierwszy i nie nawraca, raczej nie ma powodów do niepokoju. Taki napad mógł być spowodowany spadkiem ciśnienia krwi, zbyt małą ilością przyjętych w tym dniu płynów, stresem, niewyspaniem, wypaleniem papierosa, kawą lub napojem energetycznym. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać zgłoś się do swojego lekarza rodzinnego.

W tym przypadku należy zadać dwa podstawowe pytania:
- czy przed rozpoczęciem treningów lekarz wykluczył ewentualne przeciwskazania
- czy trener stosował adekwatne obciążenia do możliwości i stopnia wytrenowania organizmu.
Po takim incydencie wskazane jest przeprowadzenie konsultacji kardiologicznej w celu wykluczenia ewentualnych patologii w układzie krążenia.