Przyspieszony oddech podczas kontaktów z obcymi

Od czasu do czasu (kilka razy w miesiącu) mam takie ataki, że bardzo szybko oddycham, lecz jakbym nie mogła nabrać tlenu. Czuję, jakbym sie dusiła. Zazwyczaj dzieje się tak po rozmowie z jakąś obcą osobą, lecz czasem także bez powodu. Czy powinnam coś z tym zrobić?

Witam, to mogą być np ataki paniki, warto zgłosić się do psychologa i porozmawiać o swojej sytuacji, odbyć wizytę diagnostyczną, na której będzie Pani mogła lepiej omówić swój obecny stan oraz emocje jakie mu towarzyszą.Motywuję do spotkania i pozdrawiam.

Witam,
Opisane objawy wskazywać mogą na napady paniki oraz lęk społeczny. Oznacza to, że przeżywa Pani duży poziom lęku w kontaktach z innymi ludźmi, a w lęk przyspiesza serce, robi nam się duszno, pocimy się, mamy poczucie odrealnienia i inne objawy. Nie są one groźne, choć nieprzyjemne. Gdy się nasilą mogą wywołać atak paniki, który jednak również nie jest niebezpieczny.
Jeśli problem nie munie, zachęcam do skorzystania z terapii poznawczo-behawioralnej, która jest bardzo skuteczna w lecznieniu lęku społecznego i napadów paniki,
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska
www.martadziekanowska.wordpress.com

Witam,

zachęcam do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą. Podczas pracy ze specjalistą i przyjrzeniu się problematycznym sytuacjom, będzie Pani miała szansę na odkrycie źródła problemu (dlaczego ma Pani taką reakcję akurat podczas kontaktu z obcymi osobami) i zaplanowania sposobu poradzenia sobie w opisanych przez siebie sytuacjach.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel