Przyśrodkowa-lewoboczna wypuklina protruzja krążka
lat 35 kobieta wynik rezonansu kregoslup ledzwiowy na poziomie l5/s1 widoczna jest przysrodkowa-lewoboczna wypuklina protruzja krazka przylegajaca do lewego korzenia s1 prosze odpowiedziec co to jest protruzja czy to trzeba operowac dziekuje

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.