Przyswajalność witaminy D3 przez organizm człowieka

1. Jaka jest przyswajalność witaminy D3 przez organizm człowieka, a dokładnie przyswajalność Juvit baby D3? 2. Czy normy spożycia witaminy D ( 800IU - 1000IU ) uwzględniają przyswajalność?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Trudno ocenić przyswajalność tej witaminy nie wykonując żadnych badań. Zalecone ilości witaminy D3 uwzględniają taką ilość tej witaminy, która u danego człowieka powoduje jej normatywny stan we krwi. Jeśli zauważa Pan jakieś niepokojące objawy mimo zażywania tej witaminy zgodnie z zaleceniami, należy skonsultować się z internistą.