Przytyłam 25 kg w ciągu pół roku

Witam, Jestem kobietą. Mam 27 lat, 158cm wzrostu i ważę 86 kg. Wcześniej tzn. pół roku temu moja waga utrzymywała się w granicach 56-58kg. Właściwie nie wiem co się stało. Ukończyłam studia. Końcowe egzaminy kosztowały mnie dużo stresu. Wcześniej leczyłam się parę lat na bulimię. Udało mi się poradzić sobie z tym problemem. Waga była wówczas bardzo chwiejna. Raz ważyłam 60 raz 50. Wciąż się odchudzałam. Potem zachorowałam na nerwicę natręctw i lękową. 2 miesiące temu przestałam brać leki. Mój lekarz twierdzi, iż leki nie mogły powodować tycia. Obecnie każda próba odchudzania się kończy się fiaskiem. Nie stosuję diet restrykcyjnych, a mimo to nie udaje mi się. Jestem zrezygnowana i przygnębiona. Niedługo wychodzę za mąż i chciałabym jakoś wyglądać w ślubnej sukni. Najgorsze jest to, że wciąż tyję. Nie jadam zdrowo. Rano chleb pszenny lub kiełbasa lub jajecznica, oczywiście na kiełbasie. Ostatnio zaczęłam jeść musli. Jem dużo wędlin i słodyczy. Nie słodzę napojów. Jem mało warzyw i owoców. Ostatnio zaczęłam jeść jogurty. Przeważnie wytrzymuję tydzień i potem pękam. A podkreślam, iż nie rezygnuję z wszystkiego. Raczej staram się delikatnie ograniczać. Ale kocham jeść. Kiedyś odchudzałam się bardzo rygorystycznie. Płatki owsiane z mlekiem 0,5% to pierwszorzędny posiłek. Aha, piję też niedużo wody. I lubię kawę. Nie palę. Ale lubię pić alkohol, zwłaszcza piwo. Mam tak duży brzuch, że ludzie pytają czy jestem przy nadziei. Niektórzy twierdzą, że jestem w 8 miesiącu ciąży. Oboje rodzice są szczupli. Babcia jest otyła, ale z tego co mówi w młodości była szczupła. Nie wiem co mam zrobić. Potrzebuję pomocy. Odczuwam już bóle w kręgosłupie i w stopach (wystarczy że 2 godziny pochodzę - straszny ból). I jak tu ćwiczyć. Staram się spacerować, bo biegać nie dam rady. Czuję się jakby upośledzona fizycznie. Kiedyś byłam bardzo aktywna fizycznie. Wszystko odwróciło się do góry nogami. Nie mogę uwierzyć w to, co się ze mną dzieje. Wszyscy są w szoku. Kiedyś nie jadłam mięsa, a teraz nie mogę bez niego żyć. Jestem zupełnym przeciwieństwem samej siebie z przeszłości. Proszę o pomoc. :((

Witam,

Wsparcie psychologiczne może Pani uzyskać na www.abcanoreksja.pl
Odnośnie leków (nie wiem jakie dokładnie Pani stosowała), zdarza się iż leki np. o działaniu antydepresyjnym mogą przyczyniać się do przyrostu masy ciała.
Prosiłabym Panią o udanie się do lekarza i wykonanie m.in. badań w kierunku niedoczynności tarczycy.
Dobrze, gdyby udało się Pani opisać przykładowy jadłospis.
Oto jak powinna wyglądać Pani dieta:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g
Istotna jest regularność posiłków.
Optimum to 5 posiłków dziennie.
Ćwiczenia proponowałabym dobrać w porozumieniu z fizjoterapeutą.
Korzystne byłyby treningi w odciążeniu, np. w wodzie.
Niemniej proszę skonsultować swój problem ze specjalistą.
Pozdrawiam