Przytyłam przez wakacje. Jak szybko schudnąć 20 kg?

Proszę o pomoc. Przez wakacje przestałam się pilnować i przytyłam 20kg... Mam 16 lat, ważę 68 kg przy wzroście 176 cm. Jeśli chodzi o stopień aktywności, to chodziłam grać w koszykówkę, czasem skaczę na macie do tańca czy biegam, więc nie jest źle. Rok temu miałam ten sam problem lecz poradziłam sobie z nim w 2-3 miesiące. Dieta polegała na jedzeniu w szkole dwóch suchych wafli na śniadanie, gdy wracałam na obiad przygotowywałam sobie gotowane mięso, warzywa, niezaciągane zupy i wszystkie potrawy bez ziemniaków (ok. godzi. 14-15), a na kolację o godz. 17.00 jadłam jogurt naturalny, lecz w żaden sposób nie ćwiczyłam. Z tego co mi wiadomo, to w mojej rodzinie nikt nie ma do czynienia z otyłością czy nadwagą. Proszę o rady, jak się odżywiać, jak ćwiczyć aby schudnąć w 2-4 miesiące.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

w chwili obecnej Twoje BMI kształtuje się na poziomie 22.
Na siatce centylowej odpowiada to prawidłowej masie ciała.
Aby nie tyć - zwiększ aktywność fizyczną (www.abccwiczenia.pl).
Warte uwagi są zajęcia typu aerobic.

Wszystkie produkty wraz z ilością ich porcji oddaje Piramida IŻŻ.

Opisane przez Ciebie próby odchudzania nie należą do najzdrowszych.
Bardzo restrykcyjne pod względem kaloryczności diety prowadzą do:
a) spadku przemiany materii;
b) osłabienia siły mięśni na skutek zmniejszenia ilości tkanki mięśniowej w organizmie (organizm głodzony „spala” własną tkankę mięśniową jako źródło energii);
c) efektu jo-jo po zakończeniu diety.
Co więcej, deficyty energetyczne i niedobór składników pokarmowych mogą być przyczyną zahamowania wzrostu lub zaburzeń hormonalnych (bardzo często obserwuje się zanik miesiączki u dziewcząt).

Pamiętaj aby jadać regularnie (co ok. 3 godziny).
Nigdy nie omijaj śniadań.
Idealna ilość to 5 posiłków dziennie.

Nie odchudzaj się na własną rękę i bez wiedzy rodziców.
Warto, abyś udała się do lekarza i skonsultowała stan swojego zdrowia.

Pozdrawiam ciepło