Przywnękowo wzmożenie rysunku zrębu okołooskrzelowego w RTG klatki piersiowej
Proszę o interpretację wyniku badania radiologicznego klatki piersiowej. Opis: Pola płucne bez zmian ogniskowych, wneki uwydatnione - lewa nieco odsunieta do boku - przywnekowo wzmożenie rysunku zrebu okołooskrzelowego, celem weryfikacji obrazu wneki wsk badanie lewoboczne klp, przepona i kąty wolne, serce niepowiększone.
ponad rok temu
Przebieg badania tomografii komputerowej

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na powiększenie węzłów chłonnych, najprawdopodobniej w wyniku procesu zapalnego w niedalekiej przeszłości. Proszę wykonać wskazane dodatkowe zdjęcie boczne RTG.