Przywrócenie drożności jajników i zajście w ciążę

witam gdzie znajduje sie klinika w której można podjąć się rozwiązania jajników czy nie ma jakiejs innej metody na powturne zajscie w ciaze zalezy mi zeby miec jeszcze dziecko
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Odpowiadając na Pani pytanie - technicznie rzecz biorąc prawdopodobnie można by było u Pani wykonać zabieg in vitro - pobrać komórkę jajową (przez nakłucie powłok brzusznych) i po zapłodnieniu in vitro transferować ją do jamy macicy. Możesz poddać się zabiegowi przywrócenia czynności jajowodów w zależności od tego, czy jajowody zostały przecięte, podwiązane czy zablokowane w sposób niechirurgiczny. O ewentualnych miejscach mogących wykonać taki zabieg polecam dowiadywać się u swojego ginekologa.