Rola rodziny w procesie leczenia depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jaka jest rola rodziny w leczeniu depresji.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć psychoterapeutę/ośrodek, który zajmuje się psychoterapią rodzinną /systemową/ i skorzystać z takiej formy pomocy.

0
Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce
22 poziom zaufania

Witam. Mam za mało danych.Mogę powiedzieć ,że warto zgłosić się do psychologa, terapeuty , do Ośrodka zajmującego się przeciwdziałaniem przemocy. Adres można znaleźć w każdym Urzędzie Gminy / Miasta lub Miejskim/ Gminnych Ośrodku Pomocy Rodzinie. Pozdrawiam. Jadwiga Broniś- Psychoterapeuta uzależnień.

0

Dzień dobry,

nie wiem na czym polega ta przemoc i czy były już podejmowane działania zaradcze. Bazując na podanych informacjach i z założeniem, że nie była podejmowana żadna terapia a syn nie ma głębszych problemów natury psychicznej mogę poradzić, iż jeżeli uda się przekonać syna do spotkania z terapeutą rodzinnym, wówczas zachęcam do terapii systemowej. Jeżeli nie, wówczas mogą Państwo, jako rodzice, skorzystać z takiej terapii by nauczyć się bronić przed atakami syna. Warto także przemyśleć działania na najbliższą przyszłość - czy chcą Państwo mieszkać z synem oraz na jakich warunkach ma się to odbywać oraz jak je egzekwować i w którym momencie (wkrótce pełnoletni) syn musi opuścić Państwa, aby jego przemoc nie odbiła się na Państwa zdrowiu psychicznym i fizycznym. Jakkolwiek chęć zmiany u syna i terapia powinny unormować Państwa stosunki.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty