Psychoterapia a syndrom KZ

Czy są lekarze,terapeuci dla cierpiących na syndrom KZ drugiego pokolenia,mam 61 lat,tato przeszedł traumę obozów.Od paru miesięcy leczę sie na depresję farmakologicznie,ale dopiero teraz uświadomiłam sobie,że moje reakcje,lęki o jutro mogą mieć źródło w KZ,to co czytam pasuje do mnie,wcześniej nazywałam to pamięcią genetyczną,każda wzmianka o obozach,zdjęcia,cokolwiek wywoływało zawsze lęk wzruszenie,zatykanie uszu,wychodzenie,to tkwi jestem nadwrażliwa,czy wystarczy mi zwykła psychoterapia?

Dzień dobry!

Każda psychoterapia (jeśli jest prowadzona przez certyfikowanego, czyli wykształconego i doświadczonego psychoterapeutę) może być w takiej sytuacji dobra, korzystna i pomocna.
Szczególnie mogę w takiej sytuacji polecić psychoterapię w nurcie systemowym lub psychoterapeutę, który jednocześnie jest psychotraumatologiem.

W Krakowie polecam np. doktora Krzysztofa Szwajcę.

Pozdrawiam!