Psychoterapia w leczeniu anoreksji z bulimią i stanami depresyjnymi

Moja przyjaciółka od kilku lat boryka się z anoreksją, bulimią, stanami depresyjnymi i myślami samobójczymi. Psycholog nie pomógł, leki psychiatryczne też nie. Obserwując całą sytuację i czytając o sposobach leczenia, dochodzę do wniosku, że w jej przypadku najlepszym rozwiązaniem byłaby psychoterapia. Nie ma możliwości finansowym, by podjąć ją prywatnie, dlatego moje pytanie brzmi, co można zrobić, by dostać skierowanie na psychoterapię, kto ją wydaję i jak długo czeka się w kolejce

Dzień dobry,

Może to zrobić lekarz psychiatra, a czas oczekiwania jest różny w zależności do jakiego ośrodka Pani przyjaciółka się zgłosi.
Może dobrym krokiem będzie podjęcie leczenia w oddziale specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania ? (Np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie, oddz. p. psychodynamicznej).