Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Psychoza przy ostrym zapaleniu trzustki

mezczyzna 27 lat trafil do szpitala gdzie stwierdzono ostre zapalenie trzusstki. do tego od wczoraj doszla jakas psychoza.. czy taka psychoza dlugo trwa i co ja wywoluje
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Powrót pacjenta oddziału psychiatrycznego do domu

Zaburzenia psychiczne w czasie ciężkich stanów somatycznych są zjawiskiem częstym. Mogą mieć różny charakter. Jeśli zaburzenie jest związane ewidentnie ze złym stanem fizycznym chorego i ma obraz zaburzeń świadomości, objawy powinny ustąpić wraz z poprawą stanu ogólnego. Jeśli są to zaburzenia psychotyczne, urojeniowe lub podobne do schizofrenii konieczne będzie dłuższe leczenie lekami przeciwpsychotycznymi.

0

Witaj. Proszę rozmawiać z osobą, która stwierdziła taką psychozę.

Psychoza to zaburzenie psychiczne definiowane w psychiatrii jako stan umysłu, w którym doznaje się silnych zakłóceń w percepcji (postrzeganiu) rzeczywistości. Osoby, które doznają stanu psychozy, doświadczają zaburzeń świadomości, spostrzegania, a ich sposób myślenia ulega zwykle całkowitej dezorganizacji. Osoba znajdująca się w stanie psychozy ma przekonanie o realności swoich przeżyć i wydaje się jej, że funkcjonuje normalnie. Istotą psychozy jest brak krytycyzmu wobec własnych, nieprawidłowych spostrzeżeń i osądów, przy czym należy tu rozróżnić psychozy z prawidłowo zachowaną świadomością, od psychoz z towarzyszącymi zaburzeniami świadomości.

Psychozy leczy się farmakologicznie. Dodatkowo stosuje się odpowiednie metody psychoterapeutyczne, jednakże tylko pomocniczo.

Rokowanie jest zależne od charakteru psychozy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
-------------------------
USŁUGI I BLOG SPOŁECZNY
http://psychopedagog.eu

CIEKAWY BLOG Z PORADAMI I PRZEMYŚLENIAMI
http://blog.psychopedagog.eu

FANPAGE - FACEBOOK
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

KONSULTACJE I TERAPIE PRZEZ INTERNET
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy