Publiczna masturbacja u 10 letniego syna

Mój 10 letni syn masturbuje się w obecności swoich kolegów! Oglądał też pornografie na internecie. Czy to jest normalne?! Czy przyda się pomoc jakiegoś specjalisty? Jak z nim rozmawiać, jakie podjąć kroki?
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowna Pani, zachowanie Pani syna najprawdopodobniej jest podyktowane ciekawością oraz odkrywaniem budzącej się seksualności. Myślę, że to jest dobry moment do odbycia z nim rozmowy (uświadomienia) na temat seksualności człowieka, o ile już Państwo tego nie zrobili. Najlepiej będzie, jeżeli taką rozmowę zainicjuje ojciec (syn może się wtedy mniej krępować).
Pornografia jest przeznaczona dla ludzi dorosłych i może spowodować szkody w psychice (wypaczyć seksualność) u tak młodej osoby, dlatego dobrze byłoby ograniczyć synowi dostęp do takich treści (np.: blokada stron internetowych).