Puchnięcie nóg u osoby po urazie rdzenia kręgowego

Witam. Mam 31 lat i od 9 poruszam się na wózku inwalidzkim z powodu urazu rdzenia kręgowego. Od urazu kręgosłupa mam spuchniętą prawą i lewą nogę w stopie i kostce. Od kilku dni zauważyłem że puchnie mi prawa noga w łydce i kolanie. Opuchliźnie nie towarzyszy żaden ból. Dodam że cały czas przyjmuje leki rozrzedzające krew acenokumarol. Co to może być? Dziękuje za odpowiedź.

Marta Mielniczuk

Witam, może być to na przykład obrzęk limfatyczny spowodowany zaburzeniami w odpływie chłonki. Jeśli jest to nowy objaw, sugerowałabym wizytę u lekarza, być może potrzebna będzie modyfikacja leczenia bądź rehabilitacji. Pozdrawiam.