Pulsowanie u góry głowy

Od pewnego czasu u góry głowy coś jakby mi pulsuje. Dodam, że jestem osobą, która wszystkim się dosyć bardzo przejmuje, ostatnio miałam nerwowy okres w pracy. Ogólnie czuję się dobrze, ale przychodzą takie momenty, że myślę, że mam jakiegoś guza, że jestem na coś strawsznie chora, i wtedy mam niby takie ataki panicznego strachu. Robiłam sobie badania krwi, były OK. Byłam z nimi u lekarza, przepisał mi leki na uspokojenie, niby jest trochę lepiej, ale nie do końca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie jestem w takiej formie, co zawsze!!!!!!!!!!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

opisane przez Panią doznania mogą mieć charakter nerwicowy. Jak rozumiem lekarz rodzinny wykluczył somatyczne i neurologiczne podłoże takiego stanu rzeczy, leki uspokajające częściowo pomogły. Proponowałbym Pani udać się więc na konsultację specjalistyczną do lekarza psychiatry w najbliższej poradni zdrowia psychicznego.

Ważne, by dobrać odpowiednie dla Pani leki, być może zaistnieje potrzeba kontynuowania leczenia w dłuższym okresie czasu lub zmiany leków (doraźnie stosowane preparaty z grupy benzodiazepin mogą powodować uzależnienie).

Pozdrawiam serdecznie