Pulsowanie w dole brzucha przy stosowaniu krążka dopochwowego

Witam, mam 34 lata, jestem matką. Stosuje antykoncepcje od kilku miesiecy w formie krążka dopochwowego. Nie zauważyłam żadnych zmian w samopoczuciu w czasie stosowania krązka prócz tego że miesiączki skróciły się.Jednak w ostatnim miesiacu odczuwam dziwne podniecenie w pochwie, jakby pulsowanie w dole brzucha, uczucie dyskomfortu napewno.a kilka dni przed usunieciem krazka byłam bardzo podenerwowana. wykonalam test ciążowy jednak ten wyszedl negatywnie. W tej chwili mam miesiaczkę objawy te same

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi. W tej sytuacji należy zgłosić się do swojego ginekologa i wykonać USG.