Pulsujący ból zęba a stosowanie leków przeciwbólowych

Witam, czy przy puslujacym bolu zeba, leczenie kanalowe po tlf konsultacji napewno, czy moge brac lekki przeciwbolowe przez tydzien czasu? tydzien bo wtedy bede u dentysty w polsce, wczesniej nie moge.

Dzień dobry,
to, jak długo można brać leki przeciwbólowe, zależy od tego, jaki preparat i w jakiej dawce będzie Pan stosował. Szczególnie należy zwrócić uwagę na paracetamol, który w większych dawkach ma działanie uszkadzające wątrobę. Najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie się do zaleceń dotyczących dawkowania, jakie znajdują się w ulotce i jak najszybsze ustalenie terminu wizyty u stomatologa.

Jeśli brać to leki przeciwzapalne. stan i tak może się pogorszyć. Leki nie są obojętne dla organizmu uważać żeby nie przedawkować można uszkodzić wątrobę i nerki. Może lepiej otworzyć zęba i odczuć ulgę od razu . Pozdrawiam