Puste jajeczko oznacza, że nie doszło do zapłodnienia?

Dowiedziałam się od lekarza, że mam puste jajeczko, czyli chyba że nie doszło do zapłdonienia i że ma 3 cm, ale do tej pory nie dostałam okresu (2 miesiące od odstawienia tabletek anty), ale teraz czytam, że puste jajeczko znaczy, że dochodzi do poronienia, tzn. że jestem w ciąży? Czy że może byłam?

Nie mam okresu, ale jak robiłam testy ciążowe pokazały wynik negatywny (robiłam je jakoś ok. 1-1,5 tygodnia temu). Proszę bardzo o odpowiedź i poradę. Jestem przerażona :(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tak zwane puste jajo płodowe oznacza, że zarodek przestał się rozwijać na bardzo wczesnym etapie i nie możliwe jest jego zaobserwowanie przy użyciu aparatury USG. Puste jajo w końcu ulega poronieniu. Zazwyczaj lekarz zaleca powtórzenie badania USG w ciągu dwóch tygodni, w celu potwierdzenia diagnozy, a następnie kieruje na łyżeczkowanie macicy, jeśli wcześniej nie dojdzie do samoistnego poronienia. W takiej sytuacji testy ciążowe powinny jednak dawać wynik pozytywny.

Pozdrawiam serdecznie!