Pusty pęcherzyk ciążowy czy jest szansa?

Lekarz stwierdził, że nic nie widzi i że trzeba wykonać zabieg wg niego to 8 hbd a echa serca nie ma, ani zarodka tylko, że ja mam wątpliwości bo wynik betahcg wynosił 19200, ale 10 dni temu, a wczoraj miałam wynik 21500 nie wiem jak mam to interpretować?

Czy jest jeszcze szansa może ktoś ma wiedzę na ten temat, a jeszcze dodam, że tak naprawdę to nie wiem który jest tydzień, bo ostatnia miesiączkę miałam 27 września a jak miałam opóźnienie 3 dni, ale test wyszedł negatywny 3 dni później byłam u lekarza i stwierdził, że nie ma ciąży dostałam leki luteine i czekałam po 10 dniach test i co:) jednak pozytywny :) stasznie się ucieszyłam, a teraz rozpaczam czy jest ktoś kto mi pomoże .. błagam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Niestety najpewniej doszło do zatrzymania rozwoju ciąży i tzw. pustego jaja płodowego, w którym nie pojawi się już zarodek. Takie zaburzenia rozwoju płodu związane są najczęściej z jego wadami, które powstają w sposób losowy, na które nie można nic poradzić ani im zapobiegać, a których pojawienie się w danej ciąży nie przekreśla Pani szans na szczęśliwe macierzyństwo w przyszłości. Wzrost poziomu hormonu bHCG powinien wynosić kilkadziesiąt procent na dobę w pierwszym trymestrze, a u Pani praktycznie się zatrzymał.

Dla pewności i czystości własnego sumienia może Pani powtórzyć badanie USG za tydzień i w przypadku braku postępu zdecydować się na zabieg. Szanse na zachowanie ciąży są jednak jedynie iluzoryczne.

Pozdrawiam serdecznie!